Історія

Однією з взірцевих вітчизняних компаній з виробництва меблів, яка демонструє успіх політики інвестування в організацію виробництва за світовими стандартами, модернізацію виробничих потужностей, впровадження нових технологій, в тому числі енергозберігаючих, є тернопільська фабрика меблів «НОВА».

1 березня 1999 року було відкрито перший цех площею близько 300 м. кв., в якому працювало 9 осіб. Фабрика меблів «НОВА» зробила ставку на потреби середнього споживача, який хотів купувати якісні сучасні меблі за помірною ціною. Виходячи з потенційних можливостей та аналізу потреб меблевого ринку, було вирішено розпочати виробництво кухонних наборів. Розроблено та впроваджено у виробництво 12 різних моделей кухонь.

Новим етапом у розвитку підприємства став 2000 рік. Вперше в Україні тут запроваджено в експлуатацію технологію з виробництва меблевих фасадів МДФ різної конфігурації, а також термостійких робочих поверхонь кухонних гарнітурів, фасадних елементів та підвіконників (постформінг).

У 2001 році на фабриці меблів «НОВА» введено в експлуатацію цех з ламінування ДСП класу Е-1, що сприяло підвищенню якості й дозволило знизити вартість продукції за рахунок власного контролю циклу виробництва.

Орієнтуючись на потреби ринку, фахівці фабрики у 2002 році впровадили технологію виготовлення меблевих накладок та нарізних профілів МДФ. Освоєно виробництво меблевих фасадних елементів типу софтформінг. Продукція з привабливим зовнішнім виглядом, кількість та асортимент якої значно розширився, знаходила чим раз більше прихильників.

Наступний 2003 рік на підприємстві за всіма ознаками вважається знаковим. Прийнято в експлуатацію новий цех загальною площею 3500 м. кв., збільшено обсяг товарного виробництва в 2,4 рази. Та особливо значущим було впровадження унікальної технології, яка дозволила на МДФ-панелях створювати різноманітне об’ємне зображення.
У нашому виробництві застосовується кілька унікальних технологій − технологія гнуття та технологія рідкого МДФ-у.
На сьогодні фабрика меблів «Нова» виготовляє понад 100 видів меблів, а саме: вітальні, спальні, кухні, дитячі, передпокої, офісні меблі, столи та тумби різних модифікацій. Керівництво підприємства не зупиняється на досягнутому і приділяє велику увагу контролю якості, покращенню сервісного обслуговування, скороченню термінів виконання замовлень, постійному розширенню асортименту та впровадженню новітніх технологій. В 10 цехах фабрики встановлено нове високорентабельне обладнання відомих фірм Польщі, Італії, Німеччини та Румунії.

Сьогодні на нашому підприємстві кількість працюючих добігає 660 осіб, а власних площ, задіяних під виробництво, понад 100 000 м. кв. В організації виробництва підприємство зробило ставку на зовсім молодий колектив (більшість працівників – з вищою освітою). Це зроблено з метою знищення стереотипів праці. Зараз на фабриці діють курси підготовки робітників, де майбутні кадри засвоюють все: від технологічних процесів до охорони праці включно, отримують навички читання креслень, вивчають уніфіковану термінологію, додаткові внутрішні стандарти.
Ще з 2008 року, за ініціативи генерального директора М.С. Грода, «Фабрика меблів «Нова» приступила до поетапного впровадження Системи управління якістю. Це дозволило підприємству вже наприкінці 2011 року впровадити Систему управління якістю, провести сертифікаційний аудит та одержати Сертифікат відповідності системи менеджменту відповідно до вимог стандарту ISO 9001:2008.
Контроль якості проводиться на всіх рівнях виробництва, від заготовки до готового виробу. Періодично відбувається контрольна збірка виробів з кожної партії.
Продукція підприємства позиціонована на українському та закордонному меблевих ринках як найоптимальніше співвідношення ціни та якості. Наш асортимент – це меблі для будь-якого приміщення дому чи офісу. Завдяки доступній ціні, величезному асортименту, різноманіттю стилів від класики до модерну, продукція «Фабрики меблів «Нова» користується популярністю серед клієнтів.